VJ2012A391JXUSTX2
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Vishay Vitramon VJ2012A391JXUSTX2
Part No: VJ2012A391JXUSTX2
Manufacturer:Vishay Vitramon
Package:
Description: CAP CER 390PF 250VAC C0G 2012
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Vishay Vitramon
Series:VJ Safety
Packaging:Tape & Reel (TR)
Product Status:Obsolete
Capacitance:390 pF
Tolerance:±5%
Voltage - Rated:250VAC
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 125°C
Features:-
Ratings:X2
Applications:Safety
Failure Rate:-
Mounting Type:Surface Mount, MLCC
Package / Case:2012 (5030 Metric)
Size / Dimension:0.200" L x 0.126" W (5.08mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.086" (2.18mm)