VJ0805Q181FFAAI
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Vishay Vitramon VJ0805Q181FFAAI
Part No: VJ0805Q181FFAAI
Manufacturer:Vishay Vitramon
Package:
Description: CAP CER 180PF 50V 0805 EPOXY
Product Status:Obsolete
Capacitance:180 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0805 (2012 Metric)
Size / Dimension:0.079" L x 0.049" W (2.00mm x 1.25mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.057" (1.45mm)