VJ0603Q680FEAAO
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Vishay Vitramon VJ0603Q680FEAAO
Part No: VJ0603Q680FEAAO
Manufacturer:Vishay Vitramon
Package:
Description: CAP CER 68PF 50V 0603 EPOXY
Product Status:Obsolete
Capacitance:68 pF
Tolerance:±1%
Voltage - Rated:50V
Temperature Coefficient:C0G, NP0
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C
Package / Case:0603 (1608 Metric)
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):-
Thickness (Max):0.036" (0.92mm)