MSC60822KT
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
TE Connectivity Passive Product MSC60822KT
Part No: MSC60822KT
Manufacturer:TE Connectivity Passive Product
Package: Axial
Description: FIXED IND 8.2MH 26MA 119 OHM TH
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:MSC60, Sigma Inductors
Package/Case:Axial
Packaging:Tape & Box (TB)
Product Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:8.2 mH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):26 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):119Ohm Max
Q @ Freq:40 @ 250kHz
Frequency - Self Resonant:540kHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:250 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)