MSC60471KT
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
TE Connectivity Passive Product MSC60471KT
Part No: MSC60471KT
Manufacturer:TE Connectivity Passive Product
Package: Axial
Description: FIXED IND 470UH 92MA 9.5 OHM TH
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:MSC60, Sigma Inductors
Package/Case:Axial
Packaging:Tape & Box (TB)
Product Status:Active
Type:-
Material - Core:-
Inductance:470 µH
Tolerance:±10%
Current Rating (Amps):92 mA
Current - Saturation (Isat):-
Shielding:Unshielded
DC Resistance (DCR):9.5Ohm Max
Q @ Freq:60 @ 790kHz
Frequency - Self Resonant:5.7MHz
Ratings:-
Operating Temperature:-55°C ~ 105°C
Inductance Frequency - Test:790 kHz
Features:-
Mounting Type:Through Hole
Supplier Device Package:-
Size / Dimension:0.162" Dia x 0.410" L (4.11mm x 10.41mm)