RWS300A-24
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
TDK-Lambda RWS300A-24
Part No: RWS300A-24
Manufacturer:TDK-Lambda
Package:
Description: AC/DC CONVERTER 24V 312W
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: TDK-Lambda
Series:RWS-A (300W)
Packaging:Bulk
Product Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC
Voltage - Output 1:24V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 5:-
Voltage - Output 6:-
Current - Output 1:13 A
Current - Output 2:-
Current - Output 3:-
Current - Output 4:-
Current - Output 5:-
Current - Output 6:-
Power (Watts):312W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Operating Temperature:-10°C ~ 60°C
Features:Remote On/Off, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:11.73" L x 4.76" W x 1.97" H (297.9mm x 120.9mm x 50.0mm)