HWS150A-48/EVA
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
TDK-Lambda HWS150A-48/EVA
Part No: HWS150A-48/EVA
Manufacturer:TDK-Lambda
Package:
Description: AC/DC CONVERTER 48V 158.4W
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: TDK-Lambda
Series:HWS-A (150W)
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 265 VAC, 120 ~ 370 VDC
Voltage - Output 1:48V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 5:-
Voltage - Output 6:-
Current - Output 1:3.3 A
Current - Output 2:-
Current - Output 3:-
Current - Output 4:-
Current - Output 5:-
Current - Output 6:-
Power (Watts):158W
Applications:Industrial, ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, DC Input Capable, Remote Sense, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:6.91" L x 3.23" W x 1.65" H (175.5mm x 82.0mm x 42.0mm)