501AAA25M0000CAF
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Silicon Labs 501AAA25M0000CAF
Part No: 501AAA25M0000CAF
Manufacturer:Silicon Labs
Package: 4-SMD, No Lead
Description: OSC CMEMS 25.0000MHZ LVCMOS
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Silicon Labs
Series:Si501
Package/Case:4-SMD, No Lead
Packaging:Strip
Product Status:Obsolete
Base Resonator:MEMS
Type:CMEMS®
Frequency:25 MHz
Function:Enable/Disable
Output:LVCMOS
Voltage - Supply:1.7V ~ 3.6V
Frequency Stability:±50ppm
Absolute Pull Range (APR):-
Operating Temperature:-20°C ~ 70°C
Spread Spectrum Bandwidth:-
Current - Supply (Max):2.5mA
Ratings:-
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:4-VDFN (3.2x2.5)
Size / Dimension:0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height - Seated (Max):0.035" (0.90mm)