BSH1002T01A2A
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Schneider Electric BSH1002T01A2A
Part No: BSH1002T01A2A
Manufacturer:Schneider Electric
Package:
Description: MOTOR 100 IP40 SMOOTH INC NOBRK
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:BSH
Packaging:Box
Product Status:Active
Type:AC Motor
Function:Servomotor
Motor Type:-
Voltage - Rated:480VAC
RPM:6000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):623.3 / 4400
Power - Rated:1.7kW
Encoder Type:-
Size / Dimension:Square - 3.937" x 3.937" (100.00mm x 100.00mm)
Diameter - Shaft:0.750" (19.05mm)
Length - Shaft and Bearing:1.570" (39.88mm)
Mounting Hole Spacing:3.740" (95.00mm)