BMI1002T36F
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Schneider Electric BMI1002T36F
Part No: BMI1002T36F
Manufacturer:Schneider Electric
Package:
Description: MOT 1P 100MM IP65 1,3KW KEY ENC
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:Lexium 32i
Packaging:Box
Product Status:Active
Type:AC Motor
Function:Servomotor
Motor Type:-
Voltage - Rated:115 ~ 230VAC
RPM:6000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):764.7 / 5400
Power - Rated:1.3kW
Encoder Type:Absolute
Size / Dimension:Square - 3.937" x 3.937" (100.00mm x 100.00mm)
Diameter - Shaft:0.750" (19.05mm)
Length - Shaft and Bearing:1.570" (39.88mm)
Mounting Hole Spacing:3.740" (95.00mm)