DW-50-20-F-S-360
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-20-F-S-360
Part No: DW-50-20-F-S-360
Product Status:Active
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):0.660" (16.764mm)
Length - Stack Height:0.360" (9.144mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)