DW-50-14-G-S-591
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-14-G-S-591
Part No: DW-50-14-G-S-591
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.729" (18.517mm)
Length - Stack Height:0.591" (15.011mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)