DW-50-14-F-S-981
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-14-F-S-981
Part No: DW-50-14-F-S-981
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.339" (8.611mm)
Length - Stack Height:0.981" (24.917mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)