DW-50-13-L-S-371
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-13-L-S-371
Part No: DW-50-13-L-S-371
Product Status:Active
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.749" (19.025mm)
Length - Stack Height:0.371" (9.423mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)