DW-50-12-F-D-300
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-12-F-D-300
Part No: DW-50-12-F-D-300
Number of Positions:100
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):0.620" (15.748mm)
Length - Stack Height:0.300" (7.620mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)