DW-50-10-F-D-200-LL-013
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-10-F-D-200-LL-013
Part No: DW-50-10-F-D-200-LL-013
Number of Positions:100
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):0.520" (13.208mm)
Length - Stack Height:0.200" (5.080mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)