DW-50-09-G-D-250
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-09-G-D-250
Part No: DW-50-09-G-D-250
Product Status:Active
Number of Positions:100
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):0.370" (9.400mm)
Length - Stack Height:0.250" (6.350mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)