DW-50-09-F-S-329
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-09-F-S-329
Part No: DW-50-09-F-S-329
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):0.291" (7.391mm)
Length - Stack Height:0.329" (8.357mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)