DW-50-08-F-S-331
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-08-F-S-331
Part No: DW-50-08-F-S-331
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):0.089" (2.261mm)
Length - Stack Height:0.331" (8.407mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)