DW-50-08-F-S-270
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-50-08-F-S-270
Part No: DW-50-08-F-S-270
Manufacturer:Samtec Inc.
Package:
Description: FLEXIBLE BOARD STACKING HEADER W
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Samtec Inc.
Series:Flex Stack, DW
Packaging:-
Product Status:Active
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):0.150" (3.810mm)
Length - Stack Height:0.270" (6.858mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)