DW-48-19-F-D-200
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-48-19-F-D-200
Part No: DW-48-19-F-D-200
Product Status:Active
Number of Positions:96
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):1.020" (25.908mm)
Length - Stack Height:0.200" (5.080mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)