DW-47-11-L-D-435
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-47-11-L-D-435
Part No: DW-47-11-L-D-435
Product Status:Active
Number of Positions:94
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:0.435" (11.049mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)