DW-46-14-L-D-995
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-46-14-L-D-995
Part No: DW-46-14-L-D-995
Product Status:Active
Number of Positions:92
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.325" (8.255mm)
Length - Stack Height:0.995" (25.273mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)