DW-38-20-L-D-640
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-38-20-L-D-640
Part No: DW-38-20-L-D-640
Series:Flex Stack, DW
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Number of Positions:76
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.130" (28.702mm)
Length - Post (Mating):0.380" (9.652mm)
Length - Stack Height:0.640" (16.256mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)