DW-36-11-F-D-628
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-36-11-F-D-628
Part No: DW-36-11-F-D-628
Series:Flex Stack, DW
Packaging:-
Product Status:Active
Number of Positions:72
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.930" (23.622mm)
Length - Post (Mating):0.192" (4.877mm)
Length - Stack Height:0.628" (15.951mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)