DW-33-09-F-D-235
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-33-09-F-D-235
Part No: DW-33-09-F-D-235
Series:Flex Stack, DW
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Number of Positions:66
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):0.385" (9.779mm)
Length - Stack Height:0.235" (5.969mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)