DW-32-14-L-T-370
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-32-14-L-T-370
Part No: DW-32-14-L-T-370
Series:Flex Stack, DW
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Number of Positions:96
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:3
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.950" (24.130mm)
Length - Stack Height:0.370" (9.400mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)