DW-32-12-F-S-330
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-32-12-F-S-330
Part No: DW-32-12-F-S-330
Series:Flex Stack, DW
Packaging:-
Product Status:Active
Number of Positions:32
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):0.590" (14.986mm)
Length - Stack Height:0.330" (8.382mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)