DW-32-10-S-D-370
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-32-10-S-D-370
Part No: DW-32-10-S-D-370
Series:Flex Stack, DW
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Number of Positions:64
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):0.350" (8.890mm)
Length - Stack Height:0.370" (9.400mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)