DW-27-19-L-D-875
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-27-19-L-D-875
Part No: DW-27-19-L-D-875
Product Status:Active
Number of Positions:54
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.330" (33.782mm)
Length - Post (Mating):0.345" (8.763mm)
Length - Stack Height:0.875" (22.225mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)