DW-26-13-F-S-810
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-26-13-F-S-810
Part No: DW-26-13-F-S-810
Product Status:Active
Number of Positions:26
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.310" (7.874mm)
Length - Stack Height:0.810" (20.574mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)