DW-26-12-T-S-800
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-26-12-T-S-800
Part No: DW-26-12-T-S-800
Product Status:Active
Number of Positions:26
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:1.030" (26.162mm)
Length - Post (Mating):0.120" (3.048mm)
Length - Stack Height:0.800" (20.320mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)