DW-26-08-F-D-264
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-26-08-F-D-264
Part No: DW-26-08-F-D-264
Product Status:Active
Number of Positions:52
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:0.530" (13.462mm)
Length - Post (Mating):0.156" (3.962mm)
Length - Stack Height:0.264" (6.706mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)