DW-25-14-F-D-1100-LL-002
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-25-14-F-D-1100-LL-002
Part No: DW-25-14-F-D-1100-LL-002
Product Status:Active
Number of Positions:50
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.430" (36.322mm)
Length - Post (Mating):0.220" (5.588mm)
Length - Stack Height:1.100" (27.940mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)