DW-24-10-F-S-554
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-24-10-F-S-554
Part No: DW-24-10-F-S-554
Product Status:Active
Number of Positions:24
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.830" (21.082mm)
Length - Post (Mating):0.166" (4.216mm)
Length - Stack Height:0.554" (14.072mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)