DW-23-15-L-S-235
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-23-15-L-S-235
Part No: DW-23-15-L-S-235
Product Status:Active
Number of Positions:23
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.630" (16.002mm)
Length - Post (Mating):0.285" (7.239mm)
Length - Stack Height:0.235" (5.969mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)