DW-22-13-G-D-330
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-22-13-G-D-330
Part No: DW-22-13-G-D-330
Number of Positions:44
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:2
Row Spacing:0.100" (2.54mm)
Length - Overall Pin:1.230" (31.242mm)
Length - Post (Mating):0.790" (20.066mm)
Length - Stack Height:0.330" (8.382mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)