DW-20-09-F-S-332
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Samtec Inc. DW-20-09-F-S-332
Part No: DW-20-09-F-S-332
Product Status:Active
Number of Positions:20
Pitch:0.100" (2.54mm)
Number of Rows:1
Row Spacing:-
Length - Overall Pin:0.730" (18.542mm)
Length - Post (Mating):0.288" (7.315mm)
Length - Stack Height:0.332" (8.433mm)
Length - Tail:0.110" (2.794mm)