FPS03FTE1R00LM
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Prosperity Dielectrics Co. Ltd FPS03FTE1R00LM
Part No: FPS03FTE1R00LM
Manufacturer:Prosperity Dielectrics Co. Ltd
Package: 0603 (1608 Metric)
Description: Triple power & anti surge,0603,1
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:FPS
Package/Case:0603 (1608 Metric)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Product Status:Active
Resistance:1 Ohms
Tolerance:±1%
Power (Watts):0.333W, 1/3W
Composition:Thick Film
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200
Temperature Coefficient:±200ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 155°C
Supplier Device Package:AEC-Q200
Ratings:0603
Size / Dimension:0.063" L x 0.031" W (1.60mm x 0.80mm)
Height - Seated (Max):0.022" (0.55mm)