FMF06FTHR020-LHM
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Prosperity Dielectrics Co. Ltd FMF06FTHR020-LHM
Part No: FMF06FTHR020-LHM
Manufacturer:Prosperity Dielectrics Co. Ltd
Package: 1206 (3216 Metric)
Description: Current sensing, metal strip 120
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:FMF
Package/Case:1206 (3216 Metric)
Packaging:Tape & Reel (TR)
Product Status:Active
Resistance:20 mOhms
Tolerance:±1%
Power (Watts):1W
Composition:Metal Element
Features:Anti-Sulfur, Automotive AEC-Q200, Current Sense
Temperature Coefficient:±50ppm/°C
Operating Temperature:-55°C ~ 170°C
Supplier Device Package:AEC-Q200
Ratings:1206
Size / Dimension:0.122" L x 0.065" W (3.10mm x 1.65mm)
Height - Seated (Max):0.031" (0.80mm)