22S28-210P.1
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Portescap 22S28-210P.1
Part No: 22S28-210P.1
Manufacturer:Portescap
Package:
Description: STANDARD MOTOR 10000 RPM 12V
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Portescap
Series:22S28
Packaging:Tray
Product Status:Active
Type:DC Motor
Function:Standard
Motor Type:Brushed
Voltage - Rated:12VDC
RPM:10000 RPM
Torque - Rated (oz-in / mNm):0.708 / 5
Power - Rated:2.8W
Encoder Type:-
Size / Dimension:Round - 0.866" Dia (22.00mm)
Diameter - Shaft:0.059" (1.50mm)
Length - Shaft and Bearing:0.295" (7.50mm)
Mounting Hole Spacing:0.472" (12.00mm)
Termination Style:Solder Tab
Features:-
Gear Reduction Ratio:-
Torque - Max Momentary (oz-in / mNm):-
Operating Temperature:-30°C ~ 85°C