S8VM-60005C
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Omron Automation and Safety S8VM-60005C
Part No: S8VM-60005C
Manufacturer:Omron Automation and Safety
Package:
Description: AC/DC CONVERTER 5V 600W
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:S8VM (600W)
Packaging:Bulk
Product Status:Obsolete
Type:Enclosed
Number of Outputs:1
Voltage - Input:85 ~ 264 VAC
Voltage - Output 1:5V
Voltage - Output 2:-
Voltage - Output 3:-
Voltage - Output 4:-
Voltage - Output 5:-
Voltage - Output 6:-
Current - Output 1:120 A
Current - Output 2:-
Current - Output 3:-
Current - Output 4:-
Current - Output 5:-
Current - Output 6:-
Power (Watts):600W
Applications:ITE (Commercial)
Voltage - Isolation:3 kV
Operating Temperature:-10°C ~ 70°C (With Derating)
Features:Adjustable Output, Universal Input
Mounting Type:Chassis Mount
Size / Dimension:7.56" L x 3.15" W x 3.23" H (192.0mm x 80.0mm x 82.0mm)