TUW5J6R8E
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Ohmite TUW5J6R8E
Part No: TUW5J6R8E
Manufacturer:Ohmite
Package: Axial
Description: RES 6.8 OHM 5% 5W AXIAL
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Ohmite
Series:TUW
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Resistance:6.8 Ohms
Tolerance:±5%
Power (Watts):5W
Composition:Wirewound
Features:Flame Proof, Safety
Temperature Coefficient:±400ppm/°C
Operating Temperature:275°C
Supplier Device Package:Axial
Size / Dimension:0.866" L x 0.394" W (22.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max):0.394" (10.00mm)