UPS5100HE3
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Microsemi Corporation UPS5100HE3
Part No: UPS5100HE3
Manufacturer:Microsemi Corporation
Package: Powermite®3
Description: DIODE SCHOTTKY 100V 5A POWERMITE
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:-
Package/Case:Powermite®3
Packaging:Tape & Reel (TR)
Product Status:Obsolete
Technology:Schottky
Voltage - DC Reverse (Vr) (Max):100 V
Current - Average Rectified (Io):5A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:810 mV @ 5 A
Speed:Fast Recovery =< 500ns, > 200mA (Io)
Reverse Recovery Time (trr):-
Current - Reverse Leakage @ Vr:200 µA @ 100 V
Capacitance @ Vr, F:150pF @ 4V, 1MHz
Grade:-
Qualification:-
Mounting Type:Surface Mount
Supplier Device Package:Powermite 3
Operating Temperature - Junction:-55°C ~ 125°C