CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Luminus Devices Inc. CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2
Part No: CXM-11-30-80-36-AA02-F2-2
Manufacturer:Luminus Devices Inc.
Package:
Description: LED COB CXM-11 WM WH RECT 3000K
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Series:CXM-11
Packaging:Tray
Product Status:Active
Type:Chip On Board (COB)
Color:White, Warm
CCT (K):3000K 2-Step MacAdam Ellipse
Wavelength:-
Configuration:Rectangle
Luminous Flux @ Current/Temperature:1300lm (Typ)
Current - Test:320mA
Temperature - Test:85°C
Voltage - Forward (Vf) (Typ):35V
Lumens/Watt @ Current - Test:116 lm/W
Current - Max:640mA
CRI (Color Rendering Index):80
Viewing Angle:120°
Features:-
Size / Dimension:19.00mm L x 19.00mm W
Height:1.37mm
Light Emitting Surface (LES):11.00mm Dia