V575LS40AP
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Littelfuse Inc. V575LS40AP
Part No: V575LS40AP
Manufacturer:Littelfuse Inc.
Package: Disc 14mm
Description: VARISTOR 910V 4.5KA DISC 14MM
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Package / Case:Disc 14mm
Series:LS
Packaging:Tape & Reel (TR)
Product Status:Active
Maximum AC Volts:575 V
Maximum DC Volts:730 V
Varistor Voltage (Min):819 V
Varistor Voltage (Typ):910 V
Varistor Voltage (Max):1.001 kV
Current - Surge:4.5 kA
Energy:120J
Number of Circuits:1
Capacitance @ Frequency:220 pF @ 1 MHz
Operating Temperature:-55°C ~ 85°C (TA)