LJCA020.XP
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Littelfuse Inc. LJCA020.XP
Part No: LJCA020.XP
Manufacturer:Littelfuse Inc.
Package:
Description: FUSE AUTO 20A 32VAC/VDC 1PK CARD
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: Littelfuse Inc.
Package/Case:
Series:JCASE®
Packaging:Bulk
Product Status:Active
Mounting Type:Requires Holder
Fuse Type:Automotive
Current Rating (Amps):20 A
Voltage Rating - AC:32 V
Voltage Rating - DC:32 V
Response Time:Slow Blow
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Melting I²t:-
Approval Agency:-
Operating Temperature:-
Color:Blue
Size / Dimension:0.571" L x 0.472" W x 0.630" H (14.50mm x 12.00mm x 16.00mm)