059303.5U
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
Littelfuse Inc. 059303.5U
Part No: 059303.5U
Manufacturer:Littelfuse Inc.
Package: 5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Description: FUSE CARTRIDGE 3.5A 250VAC 5AG
Series:-
Package / Case:5AG, 10mm x 38mm (Midget)
Breaking Capacity @ Rated Voltage:-
Size / Dimension:0.406" Dia x 1.500" L (10.30mm x 38.00mm)