VUO86-14NO7
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
IXYS VUO86-14NO7
Part No: VUO86-14NO7
Manufacturer:IXYS
Package: ECO-PAC1
Description: BRIDGE RECT 3P 1.4KV 86A ECOPAC1
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: IXYS
Series:-
Package/Case:ECO-PAC1
Packaging:Box
Product Status:Obsolete
Diode Type:Three Phase
Technology:Standard
Voltage - Peak Reverse (Max):1.4 kV
Current - Average Rectified (Io):86 A
Voltage - Forward (Vf) (Max) @ If:1.14 V @ 30 A
Current - Reverse Leakage @ Vr:40 µA @ 1400 V
Operating Temperature:-40°C ~ 150°C (TJ)