IXGH39N60B
IC COMPARATOR 2 DIFF 8SOIC
The picture may be a schematic diagram. View specifications for product details.
IXYS IXGH39N60B
Part No: IXGH39N60B
Manufacturer:IXYS
Package: TO-247-3
Description: IGBT 600V 76A 200W TO247AD
Purchase
You may place an order without registering to oemstock.com.
We strongly suggest you sign in before purchasing as you can track your order in real time.
RFQ (Request for Quotations)
It is recommended to request for quotations to get the latest prices and inventories about the part.
Our sales will reply to your request by email within 24 hours.
Specifications
Manufacturer: IXYS
Series:HiPerFAST™
Package/Case:TO-247-3
Packaging:Tube
Product Status:Obsolete
IGBT Type:-
Voltage - Collector Emitter Breakdown (Max):600 V
Current - Collector (Ic) (Max):76 A
Current - Collector Pulsed (Icm):152 A
Vce(on) (Max) @ Vge, Ic:1.7V @ 15V, 39A
Power - Max:200 W
Switching Energy:4mJ (off)
Input Type:Standard
Gate Charge:110 nC
Td (on/off) @ 25°C:25ns/250ns
Test Condition:480V, 39A, 4.7Ohm, 15V
Reverse Recovery Time (trr):-
Operating Temperature:-55°C ~ 150°C (TJ)